Terapia punktów spustowych

Dolegliwości bólowe pochodzenia mięśniowego, to bardzo częste dolegliwości naszych pacjentów.

Terapia punktów spustowych” jest jedną ze skutecznych metod walki z bólem narządu ruchu.

Mięśnie mają duży wpływ na zaburzenia układu ruchu i mogą bezpośrednio wywoływać zarówno ostre jak i przewlekłe stany bólowe.
Dr. Janet Travell i Prof. Dr. David Simmons z USA wykazali, że opisane przez nich „mięśniowo-powięziowe punkty spustowe”, są bardzo często głównym czynnikiem wywołującym choroby odpowiedzialne za ból i ograniczenia funkcjonalne w układzie mięśniowo-szkieletowym.

Poprzez przeciążenie lub traumatyczne naciągnięcie, powstają w mięśniu obszary chorobowe i są wyczuwalne palpacyjnie tzw. punkty spustowe.

Czym jest punkt spustowy?

To miejsce w mięśniu, które poprzez prowokację naciskiem wywołany zostaje ból, który często przenosi się w inne obszary ciała (Refered Pain). Punkty spustowe oprócz bólu mogą wywołać również parestezje/mrowienia, osłabienie mięśni, ograniczenie ruchomości, zaburzenia propriocepcji z zaburzeniem koordynacji i reakcje autonomiczne wegetatywne.

Poprzez celową terapię punktów spustowych, stosując specjalne techniki na tkanki miękkie, można skutecznie usunąć patologię, nawet tą istniejącą od dłuższego czasu.

 

Rezerwacja terminów rehabilitacji oraz ewentualne pytania:

  • e-mail: rehabilitacja@centrumseniora.pl
  • recepcja : 501 560 696
  • rehabilitacja: 607 622 690
  • zapraszamy także osobiścienasze gabinety znajdują się w Ośrodku Centrum Seniora.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *