Terapia punktów spustowych

Dolegliwości bólowe pochodzenia mięśniowego, to bardzo częste dolegliwości naszych pacjentów.

Terapia punktów spustowych” jest jedną ze skutecznych metod walki z bólem narządu ruchu.

Mięśnie mają duży wpływ na zaburzenia układu ruchu i mogą bezpośrednio wywoływać zarówno ostre jak i przewlekłe stany bólowe.
Dr. Janet Travell i Prof. Dr. David Simmons z USA wykazali, że opisane przez nich „mięśniowo-powięziowe punkty spustowe”, są bardzo często głównym czynnikiem wywołującym choroby odpowiedzialne za ból i ograniczenia funkcjonalne w układzie mięśniowo-szkieletowym.

Poprzez przeciążenie lub traumatyczne naciągnięcie, powstają w mięśniu obszary chorobowe i są wyczuwalne palpacyjnie tzw. punkty spustowe.

Czym jest punkt spustowy?

To miejsce w mięśniu, które poprzez prowokację naciskiem wywołany zostaje ból, który często przenosi się w inne obszary ciała (Refered Pain). Punkty spustowe oprócz bólu mogą wywołać również parestezje/mrowienia, osłabienie mięśni, ograniczenie ruchomości, zaburzenia propriocepcji z zaburzeniem koordynacji i reakcje autonomiczne wegetatywne.

Poprzez celową terapię punktów spustowych, stosując specjalne techniki na tkanki miękkie, można skutecznie usunąć patologię, nawet tą istniejącą od dłuższego czasu.

mgr Jarosław Talaga

Rezerwacja terminów rehabilitacji oraz ewentualne pytania:

  • e-mail: rehabilitacja@centrumseniora.pl
  • recepcja : 501 560 696
  • rehabilitacja: 607 622 690
  • zapraszamy także osobiścienasze gabinety znajdują się w Ośrodku Centrum Seniora.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *